Καλαμαριέρες Kiku

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Christos Pi
Αρχιψαρωμένος
Αρχιψαρωμένος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Παρ Φεβ 21, 2014 10:04 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Καλαμαριέρες Kiku

Δημοσίευση από Christos Pi » Τρί Νοέμ 25, 2014 11:52 am

Και μιας και βρισκόμαστε στο ζενίθ της περιόδου οπού τα καλαμάρια πλησιάζουν στις ακτές και τα λιμάνια, θα ήθελα να αναφέρω μία οικονομική και αποδοτική λύση για το ψάρεμά τους.
Οι καλαμαριέρες KIKU. Τις ανακάλυψα πάνω στην απελπισία μου, αφού φέτος έχασα 5 απο τις αγαπημένες και ακριβές καλαμαριέρες μου και μιας και οι εποχές είναι δύσκολες για να σκορπάς τα 20ευρα στην θάλασσα είπα να αγοράσω 2-3 τετοιες να τις δοκιμάσω...

Το πρώτο πράγμα που με έκανε να τις επιλέξω ήταν τα ζωηρά τους χρώματα και η πολύ καλή ποιότητα κατασκευής τους σε σχέση με την τιμή πώλησης (2-3 ευρω). Η ποιότητα του αρπαδιού πίσω δεν είχε να ζηλέψει τίποτα απο τις επώνυμες καλαμαριέρες της αγοράς. Το μόνο μειονέκτημα που βρήκα ήταν το μέγεθός τους βγαίνουν σε 2 μόνο μεγέθη 3 και 3.5 gr
Σειρά είχε να τις δοκιμάσω, απλά αποδοτικότατες! Τις προτείνω ανεπιφύλακτα! Κυκλοφορούν σε 2 σειρές τις base και τις chameleon, δοκιμάστε τες
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

Άβαταρ μέλους
OdysseasAlexandrou
Αρχιψαρωμένος
Αρχιψαρωμένος
Δημοσιεύσεις: 346
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 20, 2014 1:17 am

Re: καλαμαριέρες Kiku

Δημοσίευση από OdysseasAlexandrou » Τρί Νοέμ 25, 2014 12:00 pm

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Χρήστο μιας και τις έχω δοκιμάσει , είναι πάρα πολύ καλές για τα λεφτά τους και δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από μια ακριβή καλαμαριέρα!!!

Άβαταρ μέλους
andreas 96
Μέλος
Μέλος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Σάβ Απρ 12, 2014 10:04 pm

Re: καλαμαριέρες Kiku

Δημοσίευση από andreas 96 » Τρί Νοέμ 25, 2014 6:19 pm

Πολυ αποδοτικες ιδικα η 2 απο τις base εχω πιασει τα πιο πολλα καλαμαρια και η 01,04 απο τις chameleon.Αξιζουν και με το παραπανω.

Άβαταρ μέλους
kapo
Ψαρωμένος
Ψαρωμένος
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 23, 2014 8:10 pm

Re: καλαμαριέρες Kiku

Δημοσίευση από kapo » Τετ Νοέμ 26, 2014 10:59 am

Οντος πολυ καλες και αποδοτικες καλαμαριερες. Παντως Χρηστο βγαινουν και σε 2.5αρες. Για κοιταξε το γιατι εγω εχω παρει.
Τα καλά κόποις κτώνται....

Άβαταρ μέλους
mike meskouris
Psaroma Fishing Team
Psaroma Fishing Team
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 20, 2014 1:20 pm

Re: Καλαμαριέρες Kiku

Δημοσίευση από mike meskouris » Κυρ Δεκ 07, 2014 4:46 pm

Πολύ καλές και αρκετά ποιοτικές μου έχουν δώσει καλαμάρια. Γενικά πολύ καλές για τα λεφτά τους

mrlambros
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 19, 2015 12:05 pm

Re: Καλαμαριέρες Kiku

Δημοσίευση από mrlambros » Κυρ Νοέμ 19, 2017 7:24 pm

Σε εμενα εδωστη μυτιληνη δουλεψε η Νο 2 Kiku Chameleon

Άβαταρ μέλους
Giwrgos_Arianos
Ψαρωμένος
Ψαρωμένος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Δεκ 25, 2017 11:52 pm

Re: Καλαμαριέρες Kiku

Δημοσίευση από Giwrgos_Arianos » Τρί Δεκ 26, 2017 12:56 am

Πηρα και εγω της kiku την σειρα base τα σπαει η τιμουλα,και εχω ακουσει για φοβερα αποτελεσματα!
Οι δυσκολίες που περνάμε σήμερα,γινονται δύναμη για το μέλλον,γιαυτό δεν τα παρατάμε!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Καλαμαριέρες”